M E D I C A

Ładowanie...

Białystok, ul. Świętego Rocha 12A +48 608 633 386 medica.michnowscy@gmail.com

Medica Michnowscy

Poznaj zabieg

Zabiegi

Blefaroplastyka – jeden zabieg, wiele realnych korzyści

Blefaroplastyka to operacja plastyczna powiek, podczas której wycinany jest nadmiar skóry. Przynosi pozytywne efekty nie tylko dla wyglądu, ale i zdrowia.

Blefaroplastyka. Na czym polega zabieg?

Blefaroplastykę, określaną również jako lifting powiek, wykonuje się dla powiek dolnych i górnych, używając noża radiofrekwencyjnego Loktal firmy NewU, dzięki czemu nie pali ani nie zwęgla tkanek. Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi od 5 do 7 dni. W przypadku terapii laserem wydłuża się on do 11 dni.

Blefaroplastyka przynosi korzyści w trzech obszarach: wizualnym, fizycznym oraz psychicznym.

Poprawa wyglądu

Efekty po blefaroplastyce widać wyraźnie i błyskawicznie. Zabieg odmładza twarz, odejmując pacjentowi sporo lat. Eliminuje efekt ciężkich, opadających powiek. Poprawia także ich symetrię. Dzięki temu może się on poczuć jak zupełnie nowa osoba, ciesząc się nowym, radośniejszym spojrzeniem na świat.

Zabieg nie pozostawia widocznych blizn. Po jego wykonaniu oko wydaje się odmłodzone i optycznie większe, bez względu na wiek czy płeć pacjenta. Gwarantuje długotrwały, spektakularny efekt otwartego oka, nadając spojrzeniu nowy blask, charakter oraz wyrazistość.

Korzyści dla zdrowia

Niekiedy zwiotczałe powieki, nagromadzony na nich nadmiar skóry czy tzw. pseudoprzepukliny tłuszczowe (efekt pogrubionych powiek) mogą utrudniać widzenie. Wówczas blefaroplastyka może stać się nie wyborem, ale koniecznością.

Wykonanie zabiegu napina mięśnie i więzadła powiek, powodując ich prawidłowe ustawienie. Dzięki temu polepsza się nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność oka. Lifting powiek eliminuje zagrożenia związane z ograniczonym polem widzenia. Pomaga odzyskać jego pełne spektrum. Chroni również przed wadami wzroku wynikającymi i pogłębiającymi się z powodu opadających powiek.

Lepsze samopoczucie

Blefaroplastyka wpływa pozytywnie na komfort psychiczny. Ponieważ pacjent odzyskuje całkowite pole widzenia, dostrzega wyraźną poprawę jakości życia. Patrząc w lustro, zauważa krągłe oczy o pełnym i radosnym spojrzeniu. Może poczuć się młodziej i atrakcyjnej, dzięki czemu wzrasta jego pewność siebie. Nie ma już także problemów z noszeniem okularów, wkładaniem i wyjmowaniem soczewek kontaktowych czy wykonywaniem makijażu. Dzięki temu nie tylko pozbywa się z życia dodatkowego stresu, ale i zyskuje czas, który wcześniej zabierało mu radzenie sobie z problematycznymi codziennymi czynnościami.

Blefaroplastyka – dla kogo? Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Operacja plastyczna powiek polecana jest zarówno dla osób z odpowiednimi wskazaniami, jak i tych, które chciałyby poprawić swój wygląd. Jej efekty są spektakularne i trwałe. Blefaroplastyka odmładza nie tylko oczy, ale i całą twarz, poprawiając ogólny komfort życia. Przynosi realne korzyści dla zdrowia i samopoczucia.

Dobrym czasem do wykonania zabiegu jest przede wszystkim okres zimowy, w którym skóra jest mniej narażona na kontakt ze słońcem. Dzięki temu rany goją się szybciej, a miejsce operacji nie jest narażone na promieniowanie UV.

Medica

Kontakt

telefon: 608 633 386,
mail: medica.michnowscy@gmail.com

lub skorzystaj z poniższego formularza