M E D I C A

Ładowanie...

Białystok, ul. Świętego Rocha 12A +48 608 43 47 09 medica.michnowscy@gmail.com

Medica Michnowscy

Poznaj zabieg

Zabiegi

Botoks Białystok - zabiegi z użyciem toksyny butolinowej

Toksyna botulinowa jest preparatem, który blokuje przewodzenie impulsów nerwowych. To hamuje z kolei skurcze mięśni odpowiedzialnych za tworzenie zmarszczek mimicznych. Dodatkowo botoks blokuje działanie nerwów odpowiedzialnych za zaopatrywanie gruczołów wydzielania zewnętrznego, eliminując wytwarzanie przez nie potu oraz wstrzymuje aktywność mięśni – znajdując tym samym zastosowanie w leczeniu nadpotliwości czy bruksizmu.

Botoks zabiegi z użyciem toksyny botulinowej

Zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej jest bardzo szerokie. Bazuje ono na wykorzystaniu podstawowych właściwości i sposobu działania toksyny botulinowej – blokowaniu impulsów nerwowych, prowadzących do napinania mięśni. Podanie botoksu skutkuje ich relaksacją oraz przeciwdziała ich nadmiernemu kurczeniu się.

Najpopularniejsze zabiegi z użyciem toksyny botulinowej to te, przeciwdziałające zmarszczkom mimicznym. Podana w odpowiednim miejscu służy spłyceniu zmarszczek oraz hamuje powstawaniu kolejnych, eliminując mimowolne skurcze mięśni twarzy. Botoks najczęściej stosowany jest w celu zahamowania powstawania zmarszczek poziomych czoła i gładzizny czoła, tych w okolicy ust, środkowej części twarzy oraz mięśnia szerokiego twarzy.

Toksyna botulinowa, znajduje także zastosowanie w leczeniu nadpotliwości. Neurotoksyna blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe, a co za tym idzie zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Najczęściej stosowana jest w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni i stóp.  

Zabiegi z użyciem botoksu pozwalają także skutecznie leczyć bruksizm, czyli mimowolną, nadmierną aktywność mięśni żwaczy. Jej objawem jest zaciskanie szczęk i zgrzytanie zębami podczas snu, co z kolei skutkuje niszczeniem zębów – np. poprzez ścieranie ich szkliwa. Podanie toksyny botulinowej polega w tym wypadku na zaaplikowaniu jej w mięśnie żwaczy i skroniowe, co ograniczenia pracę mięśni policzkowych. 

Botoks - jakie są efekty i jak długo się utrzymują?

Efektem zabiegów z użyciem botoksu będzie relaksacja mięśni, która pozwoli na osiągnięcie oczekiwanych przez nas rezultatów – zmniejszenie aktywności mimiki twarzy, pozwalające na ograniczenie pogłębiania zmarszczek, ale także wyeliminowanie problemów chorobowych, jak bruksizm czy nadpotliwość. Co istotne, efekty działania toksyny botulinowej rozwijają się stopniowo od 4 do 14 dni – bezpośrednio po podaniu preparatu możesz ich nie dostrzegać. Pełny efekt podania neurotoksyny będzie widoczny po 14 dniach – dopiero wówczas możesz więc ocenić poziom unieruchomienia mięśni oraz jego równomierność. 

Czas, w którym możemy cieszyć się efektami podania toksyny botulinowej, będzie zależny od predyspozycji indywidualnych – to od nich będzie zależał okres, w którym neurotoksyna będzie neutralizowana w organizmie. Zwykle efekty zabiegów z użyciem botoksu utrzymują się 3-8 miesięcy. Sam zabieg podania botoksu trwa zwykle kilkanaście minut. 

Jak przygotować się do zabiegów z użyciem botoksu?

Zabiegi z użyciem botoksu są w pełni bezpieczne i nie wymagają szczególnych przygotowań. Należy jednak przestrzegać podstawowych zasad, które towarzyszą większości zabiegów medycyny estetycznej. Wśród nich kluczowe jest unikanie na 2 dni przed zabiegiem alkoholu i leków rozrzedzających krew. Niewskazane jest także korzystanie z sauny, solarium czy basenu oraz nadmierna aktywność fizyczna. 


Po zabiegu niektórzy skarżą się także na bóle głowy czy gorączkę, po podaniu neurotoksyny – objawy te są naturalne i szybko ustępują.

Zalecenia po zabiegu z użyciem botoksu

Po podaniu botoksu na twarz nie można przyjmować pozycji leżącej ani pochylonej przez minimum 4 godziny od aplikacji preparatu. To czas, w którym toksyna botulinowa jest rozprowadzana w skórze i mięśniach, a tylko odpowiednia pozycja zapewnia, że proces ten przebiegnie prawidłowo. Nie należy także poddawać uciskowi miejsca zabiegowego.

Przez 24h po zabiegu z użyciem botoksu nie można także latać samolotem – zmiany ciśnienia mogą niekorzystnie wpłynąć na działanie toksyny. Wskazane jest wyeliminowanie intensywnej aktywności fizycznej przez minimum 7 dni – toksyna botulinowa działa krócej w przypadku nadmiernego przegrzewania się. Prócz sportu powinniśmy więc unikać także solarium czy sauny. 

Jeśli wykonywany został u Ciebie botoks, Białystok Medica rekomenduje zachowanie odstępu w wykonywaniu innych zabiegów medycyny estetycznej przez minimum 14 dni.

Ile kosztuje zabieg botoksem - toksyną butolinową?

Zabiegi wyceniane są indywidualnie. Szacunkowe kwoty za biegi znajdują się w naszym cenniku.

Medica

Kontakt

telefon: +48 608 43 47 09

mail: medica.michnowscy@gmail.com

lub skorzystaj z poniższego formularza