M E D I C A

Ładowanie...

Białystok, ul. Świętego Rocha 12A +48 608 43 47 09 medica.michnowscy@gmail.com

Medica Michnowscy

Poznaj zabieg

Zabiegi

Kwas hialuronowy Białystok - szeroka oferta zabiegów

Kwas hialuronowy to składnik naturalnie występujący w skórze, który odpowiada za wiązanie w niej wody, a co za tym idzie, nawilżenie. Daje szerokie możliwości zabiegowe – medycyna estetyczna wykorzystując jego właściwości pozwala na stosowanie go w formie wypełniacza, ale także jako preparatu, który zapewni Ci poprawę kondycji i stanu skóry.

Kwas hialuronowy - Białystok Medica zaprasza liczne zabiegi

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest bardzo szerokie. Wpływa na to między inna to m.in. szeroki zakres właściwości kwasu hialuronowego, który w zależności od swojej formy może pełnić funkcję wypełniacza lub preparatu poprawiającego nawilżenie i napięcie skóry. Możesz więc z jego pomocą zarówno wypełnić bruzdy nosowo-wargowe, jak i poprawić wygląd cery.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego to naturalny sposób na to, by dodać skórze zdrowego wyglądu, ale także poprawić mankamenty urody – np. niwelując asymetrię ust czy wypełniając zmarszczki. Kwas hialuronowy daje więc szerokie możliwości zastosowania zarówno w zabiegach pielęgnacyjnych, jak i tych mających na celu wypełnienie ubytków i wizualne odmłodzenie skóry.

Kwas hialuronowy znajduje najczęściej zastosowanie w następujących zabiegach medycyny estetycznej:

  • ✓ wypełnianie zmarszczek – w tym bruzd nosowo-wargowych,
  • ✓ korekta nosa – niwelowanie garbków i krzywizn,
  • ✓ powiększanie i modelowanie ust,
  • ✓ wolumetria twarzy – wypełnianie kwasem – poszczególnych obszarów twarzy i modelowanie z jego użyciem kości policzkowych, żuchwy czy brody,
  • ✓ mezoterapia – w tym wypadku stosowany jest kwas nieusieciowiony.  

Kwas hialuronowy efekty zabiegów i czas trwania

Efekty zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym są zależne od bardzo wielu czynników zewnętrznych, takich jak styl życia klientki, jej wiek czy rodzaj stosowanego preparatu. Zwykle efekty utrzymują się od 6 do około 12 miesięcy.  Czas ten będzie także zależy od ewentualnych chorób immunologicznych klientki. W przypadku mezoterapii kwasem nieusieciowionym zabiegi wykonywane są w seriach, a ich trwałość wzmagają, tak zwane, zabiegi przypominające. 

Czas trwania poszczególnych zabiegów będzie zależny od ich charakteru i obszaru, który poddawany jest iniekcji.

Jak przygotować się do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego nie wymagają specjalnych przygotowań – należy jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad, które wpłyną na jego skuteczność i pozwolą uniknąć ewentualnych powikłań. Przede wszystkim należy kilka dni przed zabiegiem unikać przyjmowania aspiryny i innych leków rozrzedzających krew. 

Niewskazane jest także korzystanie z sauny, solarium i wysoka ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Dwa dni przed wykonaniem zabiegu nie można spożywać alkoholu oraz zalecane jest unikanie wysiłku fizycznego. 

Trzeba liczyć się z utrzymującym się kilka dni obrzękiem lub drobnymi siniakami, które mogą pojawić się w przypadku wkłucia się podczas iniekcji w naczynko. Wszelkie zasinienia i opuchlizna znikną jednak samoczynnie po kilku dniach od wykonania zabiegu, którego bazą był kwas hialuronowy. Białystok Medica rekomenduje także dbanie o nawodnienie organizmu – zarówno kilka dni przed, jak i po jego wykonaniu.

Zalecenia po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego

Po wykonaniu zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego – bez względu na to, czy mamy do czynienia z mezoterapią czy kwasem usieciowanym, pełniącym funkcję wypełniacza – powinniśmy przestrzegać kilku zasad, pozwalających na uniknięcie niepożądanych efektów. 

Tuż po zabiegu należy zadbać o higienę miejsc poddanych iniekcji – nie nakładając makijażu i unikając kontaktu skóry z czynnikami, które mogą ją zanieczyścić.

W kolejnych dniach należy unikać skrajnych temperatur oraz wysokiej ekspozycji na promieniowanie UV. Nie powinniśmy więc udawać się do sauny czy kriokomory. Niewskazane jest także korzystanie z basenu czy kąpieli morskich z dużą zawartością soli. 

Po zabiegu trzeba również pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Na pojawiające się zasinienia czy krwiaki można stosować dostępne w aptece bez recepty maści z arniką, na bazie heparyny lub laktorefyryny, które przyspieszą ich wchłanianie.

Ile kosztuje zabieg kwasem hialuronowym?

Zabiegi wyceniane są indywidualnie. Szacunkowe kwoty za biegi znajdują się w naszym cenniku.

Medica

Kontakt

telefon: +48 608 43 47 09 mail: medica.michnowscy@gmail.com lub skorzystaj z poniższego formularza