M E D I C A

Ładowanie...

Białystok, ul. Świętego Rocha 12A +48 608 43 47 09 medica.michnowscy@gmail.com

Medica Michnowscy

Poznaj zabieg

Zabiegi

Mezoterapia igłowa - Białystok Medica - odżywienie skóry

Mezoterapia to zabieg o bardzo szerokim zakresie zastosowania. Opiera się on na wprowadzaniu do wnętrza skóry koktajlu składników odżywczych, które pozwalają osiągnąć oczekiwane rezultaty. Znajduje zastosowanie zarówno w zabiegach na twarz, szyję, dekolt, dłonie, ciało, ale także w terapii leczenia wypadania włosów, pozwalając uzyskać spektakularne efekty. 

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa Białystok Medica to jeden z najczęściej stosowanych, a przy tym najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega on na iniekcji substancji odżywczych, w postaci tzw. koktajli z kwasem hialuronowym, peptydami, aminokwasami, mikroelementami i wieloma innymi witaminami, do obszarów zabiegowych. Koktajle tego rodzaju wybierane są pod kątem konkretnych problemów skórnych i mają na celu ich wyeliminowanie.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który pokonuje barierę naskórkową i pozwala na jej szybką rewitalizację. Tego rodzaju terapia obejmuje różne obszary ciała, a stosowane w niej preparaty są zależne od problemów, z którymi się borykamy. 

Wśród częstych zastosowań mezoterapii znajduje się także leczenie wypadania włosów – zastosowanie precyzyjnie dobranych koktajli pozwala na zahamowanie procesu łysienia i przyspieszenia wzrostu nowych pasm. Mezoterapia to również skuteczne odżywienie skóry, jej nawilżenie oraz wygładzenie, dzięki iniekcji preparatów i ich oddziaływaniu na najgłębsze warstwy skóry właściwej.

Mezoterapia igłowa Białystok Medica - efekty i czas zabiegu

Efekty mezoterapii to przede wszystkim głębokie odżywienie i nawilżenie skóry. Dzięki wprowadzeniu w jej najgłębsze warstwy odpowiednich, uzupełniających jej niedobory minerałów czy witamin, pozwala na ich rewitalizację. To także wzmocnienie napięcia, poprawa mikrokrążenia i stymulacja skóry do produkcji włókien kolagenowych. Dzięki temu możemy rozjaśnić, odmłodzić oraz uelastycznić skórę, równocześnie usuwając jej przebarwienia.

Mezoterapia igłowa zalecana jest w seriach – zwykle wykonuje się 3-6 zabiegów w odstępie 1-4 tygodni w zależności od podawanego preparatu oraz stanu skóry. W przypadku sporej części mezoterapii zaleca się także powtórzenie jednorazowego zabiegu co kilka miesięcy, by podtrzymać uzyskany efekt. Czas jednorazowego zabiegu to 30-60 min., w zależności od obszaru zabiegowego.

Mezoterapia igłowa - Białystok Medica podpowiada, jak przygotować się do zabiegu

Mezoterapia igłowa nie wymaga specjalnego przygotowania się ani warunków. Można wykonywać ją cały rok, niezależnie temperatury czy ilości promieniowania słonecznego. Wskazane jest przed i po zabiegu intensywne nawadnianie się, by efekty działania zabiegu był lepszy. Przed zabiegiem należy także przez kilka dni unikać  substancji rozrzedzających krew – np. aspiryna czy alkohol.

Po zabiegu należy liczyć się także z tym, że skóra będzie zaczerwieniona, może mieć także siniaki, obrzęk czy depozyty preparatu, które wchłoną się w szybkim czasie.

Zalecenia po zabiegu mezoterapii igłowej

Po mezoterapii iglowej wskazane jest unikanie ekspozycji na promieniowanie słoneczne obszaru, który był jej poddawany. W przypadku wysokiego poziomu promieniowania należy stosować preparaty z filtrem UV.  Należy uważać także na higienę obszarów poddanych iniekcji – nie można więc korzystać przez kilka dni z sauny, solarium czy basenu.
Na zasinienia warto stosować maści na bazie arniki, heparyny czy laktoferyny, które przyspiesza ich wchłanianie się.
Należy także dbać o nawodnienie organizmu i unikać, przez dobę po zabiegu, alkoholu.

Ile kosztuje zabieg mezoterapii igłowej w Białymstoku?

Zabiegi wyceniane są indywidualnie. Szacunkowe kwoty za biegi znajdują się w naszym cenniku.

Medica

Kontakt

telefon: +48 608 43 47 09 mail: medica.michnowscy@gmail.com lub skorzystaj z poniższego formularza