M E D I C A

Ładowanie...

Białystok, ul. Świętego Rocha 12A +48 608 633 386 medica.michnowscy@gmail.com

Medica Michnowscy

Poznaj zabieg

Zabiegi

Skuteczny zabieg usuwania tatuaży

Nowoczesny laser firmy Starwalker to prawdziwy pogromca w dziedzinie usuwania tatuaży czy makijażu permanentnego.

Całkowite usuwanie tatuaży

Masz tatuaż, którego wykonania teraz żałujesz? Zrobiłaś nieprzemyślany permanentny makijaż? Chcesz się ich pozbyć raz na zawsze?

Ultrawydajny system laserowy Pico-Nano-KTP StarWalker® pozwala wykonać skuteczny zabieg usuwania tatuaży oraz makijażu permanentnego. To najbardziej zaawansowany system laserowy na świecie, wyposażony w technologię Impulsu Laserowego ASP, Vacuum Cell zapewniające perfekcyjną jednolitość wiązki laserowej, dwukanałowy układ kontroli energii EFC i 14 trybów pracy.

Laser Fotona Starwalker emituje wysoką moc w bardzo krótkim impulsie. Dzięki temu uderza z nieosiąganą dotąd mocą fali fotoakustycznej, usuwając wszystkie barwy tatuaży, łącznie z najtrudniejszymi pigmentami. Jest równie skuteczny w leczeniu opornych przebarwień. Łączy przy tym dwie technologie (Frac-TAT™) dla skutecznego usuwania nawet najgłębiej położonych tatuaży, o skomplikowanym składzie chemicznym i dużych ilościach barwnika.

Na czym polega zabieg usuwania tatuaży?

Laserowe całkowite usuwanie tatuaży składa się z dwóch etapów.

Etap 1. polega na oddziaływaniu laserem w taki sposób, by na skórze tworzyły się niewidoczne gołym okiem mikro-otwory. Niczym mikroskopijne tunele odprowadzają one gaz i parę wodną uwalniane podczas właściwego zabiegu usuwania pigmentów. Dzięki temu nie dochodzi do tzw. efektu mrożenia – bez tuneli zbierający się na skutek działania lasera gaz blokowałby działanie impulsów drugiego etapu.

Etap 2. (MaQX) daje silny efekt fal fotoakustycznych. Sekwencja impulsów kumuluje energię tam, gdzie znajdują się barwniki, rozbijając je na mniejsze cząsteczki. Uzyskane chromofory są tak małe, że organizm, poprzez układ limfatyczny i białe krwinki, usuwa je szybko i w sposób całkowicie naturalny. Podobny proces usuwania obcych chromoforów odbywa się naturalnie, bez użycia lasera, ale jest on bardzo powolny.  To właśnie dlatego tatuaże bledną z czasem.

Czy usuwanie tatuaży jest bezpieczne?

Laseroterapia znacząco przyspiesza proces usuwania tatuaży czy makijażu permanentnego. Wystarczy już kilka krótkich sesji, by dostrzec pierwsze efekty. Skuteczność zabiegu usuwania tatuaży jest większa w przypadku ciemnych barwników, ponieważ lepiej absorbują one światło laserowe.

Technologia lasera Starwalker ma przewagę o tyle, że skumulowana w krótkich sekwencjach, potężna energia 10J, działa równie doskonale na jaśniejsze pigmenty (zielone, niebieskie, żółte). Nie uszkadza przy tym otaczających ich tkanek. Po wykonaniu zabiegu tatuaż staje się coraz jaśniejszy, aż w końcu całkowicie znika.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegowi usuwania tatuaży nie powinny poddawać sie osoby posiadające świeżą opaleniznę, skłonność do bliznowców, przyjmujące leki i zioła światłouczulające lub cierpiące na nowotwory skóry bądź aktywne infekcje skórne w leczonym obszarze.

Ile kosztuje zabieg usuwania tatuaży?

Zabiegi wyceniane są indywidualnie.

Medica

Kontakt

telefon: 608 633 386,
mail: medica.michnowscy@gmail.com

lub skorzystaj z poniższego formularza